Наполи си позволи отпускане, но работата бе свършена още в Германия (видео)

Наполи и Волфсбург направиха 2:2 в интересен, но лишен от интрига реванш от 1/4-финалите на Лига Европа. Италианският тим продължава похода си в турнира, след като преди седмица се наложи в Германия с убедителното 4:1. Всички голове в мача на "Сан Паоло" паднаха след почивката. Хосе Кайехон и Дрис Мертенс осигуриха добър аванс на неаполитанци, но само за две минути Тим Клозе и Иван Перишич отбелязаха две попадения, с които донесоха равенството на "вълците".

Въпреки резултата от първия мач, Рафаел Бенитес заложи на най-добрите си футболисти, начело с Гонсало Игуаин, докато наставникът на Волфсбург Дитер Хекинг съхрани силите на звездите Кевин де Бройне и Андре Шюрле, а Бас Дост остана на резервната скамейка за сметка на Никлас Бендтнер.

Първата любопитна ситуация създаде Перишич, който максимално затрудни Мариано Андухар, но стражът на Наполи показа добър рефлекс. Удари на Бендтнер с глава, отново Перишич и Кристиан Траш показаха, че "вълците" ще се опитат да стигнат до победата в Неапол. Далечен удар на Максимилиан Арнолд също мина на сантиметри от гредата. До почивката Наполи имаше само едно положение, но Игуаин стреля в аут.

В началото на второто полувреме при една контра на домакините Игуаин изведе Кайехон, неговият изстрел се отклони от Рикардо Родригес и направи безпомощен Диего Беналио. Веднага след това Игуаин пропусна да вкара за 2:0, но това направи Дрис Мертенс. В 65-ата минута Лоренцо Инсиние центрира към белгиеца, Беналио спаси, но топката се върна на крака на Мертенс и той не сбърка.

Волфсбург успя да намали с попадение на защитника Тим Клозе след пас на Арнолд в 71-ата минута, а в 73-ата Перишич с глава изравни. До края германският тим можеше да направи и пълен обрат, но пропусна две добри положения пред вратата на Андухар.

НАПОЛИ - ВОЛФСБУРГ 2:2 (0:0)
1:0 Кайехон (50)
2:0 Мертенс (65)
2:1 Клозе (71)
2:2 Перишич (73)

* Наполи се класира за полуфиналите с общ резултат 6:3