Лига Европа, крайни резултати в първите 1/4-финални срещи

Приключиха първите 1/4-финални срещи на турнира Лига Европа. В може би най-интригуващия сблъсък италианският Наполи съсипа с 4:1 като гост германския Волфсбург и на практика само чудо може да лиши момчетата на Рафа Бенитес от място на полуфиналите. Спорен гол на Гонсало Игуаин даде аванс на Наполи в резултата след само четвърт час игра, а след това Марек Хамшик (24, 64) и Маноло Габиадини (77) доближиха максимално неаполитанците до следващата фаза. Никлас Бендтнер стана автор на гола на утехата за "вълците" в 80-ата минута.

Действащият носител на трофея Севиля (Испания) сътвори обрат срещу гостуващия Зенит и пречупи лидера в руската Премиер Лига с 2:1. Питерци откриха резултата с гол на Александър Рязанцев в 29-ата минута, но през второто полувреме резервите Карлос Бака (73) и Денис Суарес (88) донесоха победата на тима от Андалусия.

Другият представител на Италия Фиорентина също е с големи шансове да продължи напред, след като се спаси в добавеното време от поражение при гостуването си на Динамо (Киев). Джеремайн Ленс изведе украинците напред в 36-ата минута, но в 92-ата резервата Кума ел Бабакар изравни и значително увеличи шансовете на "виолетовите" да намерят място в следващата фаза.

Очакваният може би с най-малък интерес двубой между белгийския Брюж и украинския Днипро пък приключи без голове - 0:0.