Драматични развръзки в Лига Европа - вижте кои отбори стигнаха до полуфиналите

Днес станаха ясни четирите полуфиналиста в Лига Европа. Три от реваншите в 1/4-финалите криеха интрига до последните секунди. Носителят на трофея Севиля оцеля в Санкт Петербург след драматично равенство 2:2 срещу Зенит. Две комични грешки на вратаря Бето позволиха на руския тим да изравни общия резултат от двата мача, но с гол на резервата Кевин Гамейро в 85-ата минута Севиля продължава защитата на трофея.

След нулево равенство в Белгия, Днипро надви Брюж с 1:0 и за първи път в историята си стигна до полуфинал в евротурнирите. Йевхен Шахов в 82-ата минута отбеляза скъпоценния гол за украинския тим.

Сред последните 4 в турнира ще има два отбора от Италия. Фиорентина победи с 2:0 Динамо (Киев), като гостите играха с човек по-малко още от края на първото полувреме. Така с общ резултат 3:1 "виолетовите" продължиха напред. Наполи пък си позволи да изпусне аванс от два гола срещу Волфсбург и срещата завърши 2:2, но тимът на Рафаел Бенитес беше спокоен след разгромния успех с 4:1 преди седмица.