Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Барса отново срази ПСЖ и с лекота е на полуфинал (видео + галерия)

Барселона отново срази Пари Сен Жермен и с лекота се класира на полуфиналите на Шампионската лига. Каталунците победиха с 2:0 французите на "Камп Ноу" в реванша от 1/4-финалите и с общ резултат от двете срещи 5:1 елиминираха съперника си. И двата гола за Барса тази вечер отбеляза бразилският нападател Неймар през първото полувреме (14, 34).

В 3-ата минута Давид Луис извърши грубо нарушение срещу играч на Барселона и реферът му показа жълт картон. Дали обаче бразилският защитник на ПСЖ не заслужаваше дори червен картон в тази ситуация?

В 14-ата минута Андрес Иниеста направи великолепен пробив и майсторски изведе Неймар между двама бранители на ПСЖ. Бразилският нападател финтира вратаря Салваторе Сиригу и изпрати топката в опразнената врата.

В 18-ата минута гостите сътвориха хубава атака, при която Златан Ибрахимович получи топката в наказателното поле на каталунците и вкара гол. Шведският нападател обаче бе в засада и попадението бе отменено.

В 24-ата минута Сиригу направи отлично двойно спасяване, след като първо Даниел Алвеш го накара да се намесва решително с далечен шут, а след това италианският страж улови топката след добавка с глава на Неймар.

В 34-ата минута Дани Алвеш сложи топката на главата на Неймар след центриране с левия крак отдясно и играчът с №11 на фланелката заби топката с глава във вратата на Сиригу - 2:0.

През второто полувреме футболистите на Луис Енрике не бяха толкова концентрирани в атака, след като до голяма степен си бяха свършили работата още преди почивката.

Четвърт час след паузата Марко Верати имаше шанс да реализира попадение за ПСЖ, но италианският халф не уцели вратата на Марк-Андре тер Стеген с удар малко пред границата на наказателното поле.

В 73-ата минута парижани организираха бърза контраатака, при която Златан Ибрахимович напредна в половината на Барса, но вместо да потърси пас към намиращ се в отлична позиция съотборник, предпочете да стреля. Тер Стеген внимаваше и отрази силния шут на шведа.

В 79-ата минута играчите на Лоран Блан застрашиха вратата на Барселона, но при създалото се разбъркване така и не се намери футболист на ПСЖ, който да нанесе голов удар.

Буквално в последните секунди пред аржентинската суперзвезда на каталунците Лионел Меси се откри чудесен шанс да вкара гол тази вечер, но ударът му по земя не намери очертанията на вратата и резултатът остана непроменен.

БАРСЕЛОНА - ПСЖ 2:0 (общ резултат от двата мача 5:1)
1:0 Неймар (14)
2:0 Неймар (34)