Саутхамптън пропусна да се доближи до топ 4 (видео)

Саутхамптън пропусна възможността да се доближи до четвъртото място, след като отстъпи с 1:2 като гост на Стоук Сити. "Светците" поведоха с гол на Морган Шнайдерлин в 22-ата минута, но през втората част допуснаха пълен обрат след попадения на Маме Бирам Диуф (47') и Чарли Адам (84').

В 22-ата минута Жозе Фонте засече добре с глава центриране от корнер, топката влизаше във вратата, но Шнайдерлин реши да запише името си сред голмайсторите и от няколко сантиметра направи добавка. В самия край на първата част Нзонзи пропусна невероятна възможност да изравни резултата, но от няколко метра не уцели добре топката и тя излезе в аут.

В началоto на втората част домакините все пак изравниха с помощта на Келвин Дейвис, който не разчете действията си пред едно центриране на Нзонзи, топката срещна напречната греда и се върна към Маме Диуф, който нямаше проблем да се разпише - 1:1.

В 84-ата минута Чарли Адам донесе пълен обрат за Стоук след удар от въздуха.