Късен гол зарадва Фиорентина в Киев (видео)

Отборът на Фиорентина се добра до равенство 1:1 в гостуването си на Динамо (Киев) от 1/4-финала в Лига Европа. Гостите стигнаха до хикса с гол в добавеното време на резервата Кума ел Бабакар, който обаче може да се окаже много ценен преди реванша след седмица. Равенството е напълно заслужено, тъй като "виолетовите" бяха по-добрият тим на терена през голяма част от мача, докато домакините стигнаха до откриване на резултата с немалка доза късмет в 36-ата минута с попадение на Джърмейн Ленс.

Фиорентина стартира мача по-добре и в 12-ата минута Мохамед Салах изведе Хоакин Санчес от ляво, той отправи удар, който се спря в тялото на защитник. Гостите претендираха за дузпа за игра с ръка, но съдията реши, че няма основания да посочи бялата точка.

"Виолетовите" продължиха да бъдат много активни и в 27-ата минута Борха Валеро изведе Салах сам срещу вратаря, но египтянинът не успя да го преодолее. След това в 32-ата минута Матиас Фернандес отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, но топката отново мина покрай гредата.

Играчите на Динамо обаче издебнаха своя шанс в 36-ата минута. При една от първите си по-добри атаки домакините откриха резултата. Джърмейн Ленс получи пред наказателното поле, освободи си пространство и стреля, а след рикошет в защитник кълбото стана неспасяемо за вратаря и се заплете в мрежата за 1:0.

Няколко минути по-късно украинците можеха да удвоят преднината си, но изстрел на Рибалка бе спасен от Нето. В самия край на полувремето пък Фернандес можеше да изравни от фаул, но ударът му закачи стената и мина над вратата.

През втората част Фиорентина продължи да бъде по-активният тим и в 57-ата минута Борха Валеро претендира за дузпа след като бе съборен в наказателното поле, но съдията отново подмина ситуацията. В 74-ата минута Салах имаше нелош шанс да стреля в далечния ъгъл, но не успя да затрудни Шовковски. Две минути по-късно пък Борха Валеро получи пас на скорост и стреля с глава в гредата.

Непримиримостта на гостите все пак не остана без резултат. В добавеното време на мача резервата Кума ел Бабакар се пребори за една висока топка в наказателното поле, след което с удар с гръб към вратата успя да изненада вратаря и да отбележи изравнителния гол за 1:1.

Така Фиорентина стигна до много ценно равенство с гол на чужд терен и ще има леко предимство, но със сигурност нищо не е решено преди реванша и той ще бъде доста интригуващ.

ДИНАМО (КИЕВ) - ФИОРЕНТИНА 1:1