Алегри сменил тактиката заради Бербатов

Влизането на Димитър Бербатов в игра за Монако в последните 20 минути на първия 1/4-финал от Шампионската лига в Торино е принудило треньора на Ювентус Масимилиано Алегри да промени тактиката. Той реагира като вкара в игра Андреа Барзали на мястото на завърналия се след продължително възстановяване Андреа Пирло и смени тактиката на 3-5-2.

"Бербатов влезе в игра и можеше да ни създаде проблеми във въздуха, така че предпочетох да вкарам в отбрана по-здрав физически играч и допълнителен защитник. Имахме няколко шанса да вкараме още голове, но често правехме грешен финален пас. Като цяло мисля, че резултатът е заслужен. Това е четвъртфинал, така че ако някой си е мислил, че ще победим с 3:0 се е заблуждавал. Монако имат най-добрата защита в Шампионската лига и в Лига 1 (б.р. монегаските са лидер по този показател във Франция с едва 22 допуснати гола). Винаги съм оптимист, но знам, че трябва задължително да вкараме и в Монако, за да сме сигурни, че ще продължим. Това е труден съперник и парадоксално срещу Борусия Дортмунд бе по-лесно заради техния стил на игра", допълни Алегри, който отказа да коментира имало ли е дузпа с мотива, че не е видял добре ситуацията.

"При всички положения Карвальо беше последен в защитата им", завърши италианецът.