Леонардо Жардим: Загубихме несправедливо с несъществуваща дузпа

Треньорът на Монако Леонардо Жардим не беше от най-щастливите хора след загубата с 0:1 при гостуването на Ювентус в първия 1/4-финал от Шампионската лига. Монегаските изиграха страхотен мач на "Ювентус Стейдиъм", като отправиха цели 16 удара към вратата на съперника, но вратарят Джиджи Буфон демонстрира най-добрите си качества. Все пак успехът беше за торинци, които стигнаха до него след спорна дузпа.

"Показахме, че сме организиран, добър отбор и създадохме доста главоболия за Ювентус. Жалко, че не материализирахме превъзходството си в първите 20 минути на всяко от полувремената. В Монако ще се постараем да бъдем различни.

Несправедливо беше да загубим от несъществуваща дузпа.  Резултатът е следствие на грешно решение, а не на това, което се случи на терена. Според мен всички отбори трялва да разчитат, че имат еднакви права и задължения, а не едни да са привилегировани по презумпция", коментира бесен португалецът.