Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Тифозите на Ювентус мечтаят на повторение на мача с Монако от 1998 (видео)

Италианският шампион Ювенус приема Монако на Димитър Бербатов в първи четвъртфинал за Шампионската лига на "Ювентус Стейдиъм". Тимът на Масимилиано Алегри е фаворит и се надява още тази вечер да повтори направеното от "бианконерите" в първия полуфинал в турнира през 1998 година. тогава, водена от един страхотен Алесандро Дел Пиеро и Зинедин Зидан, Старата госпожа почти си подпечатва билета за финала в Амстердам след 4:1. Именно двамата магьосници са главните действащи лица, след като легендарната десетка на Юве отбеляза хеттрик във вратата на Фабиен Бартез. Той първо се разписва от фаул в 35-ата минута. Кощиня изненадващо изравнява в 42-ата минута, но веднага след това от дузпа за нарушение на Бартез срещу Зидан Дел Пиеро връща преднината преди края на първата част. В 75-ата минута от втора дузпа Пинторикио вкарва своя хеттрик, а Зизу довършва "монегаските" с гол в 83-ата минута.

Във вторият мач Юве губи 2:3, но с общ резултат се класира на своя трети пореден финал в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид), но подобно на 1997 година губи срещата за титлата.

Тази вечер тифозите на "бяло-черните" се надяват Карлос Тевес да влезе в ролята на Дел Пиеро отпреди 17 години. Именно аржентинеца е най-добрия играч на тима през този сезон и вече има над 25 гола, а срещу Борусия (Дортмунд) в осминафинала отбеляза три попадения за общото 5:1.