Казийски с 18 точки, Тренто остана със среброто от Купата на CEV след "златен" гейм (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Енерджи Ти Ай Диатек (Тренто) останаха със сребърните медали във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.
Момчетата на българския треньор Радостин Стойчев обърнаха и надиграха като гости руския гранд Динамо (Москва) с 3:1 (25:27, 25:19, 25:17, 26:24) в мача-реванш от финала на турнира, игран тази вечер пред около 4000 зрители в залата на спортния дворец "Динамо" в руската столица. Така след домакинската си загуба с 1:3 гейма в първата среща трентинци стигнаха до т.нар. "златен" гейм.
В него, обаче, московчани показаха по-здрави нерви и по-силен характер и го спечелиха с 15:12, а с това и Купата на CEV
.
Матей Казийски изигра поредния си стабилен мач за Тренто и стана втори по резултатност с 18 точки (1 блок, 3 аса, 34% ефективност в атака, 73% позитивно и 53% перфектно посрещане).
Филипо Ланца заби още 23 точки (1 блок, 56% ефективност в атака, 58% позитивно и 38% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за крайния успех на италианския тим.
За домакините от Динамо руските национали Павел Круглов (5 блока!!! и 54% ефективност в атака) и Денис Бирюков (3 блока, 52% ефективност в атака, 46% позитивно и 29% перфектно посрещане) реализираха съответно 27 и 25 точки за победата и титлата.
ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) - ЕНЕРДЖИ ТИ АЙ ДИАТЕК (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) 1:3 (27:25, 19:25, 17:25, 24:26); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:12
ДИНАМО: Сергей Гранкин, Павел Круглов 27, Денис Бирюков 25, Юрий Бережко 5, Максуъл Холт 6, Дмитрий Щербинин 5 - Артьом Ермаков-либеро (Павел Панков 1, Александър Маркин 13, Игор Филипов 1, Иван Зайцев 2, Алексей Обмочаев-либеро)
Старши-треньор: Юрий Маричев
ТРЕНТО: Лукаш Жигадло, Мартин Немец 12, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 18, Филипо Ланца 23, Себастиан Соле, Емануеле Бирарели 14 - Масимо Колачи-либеро (Габриеле Нели, Симоне Джанели, Тициано Мацоне, Микеле Федрици 1)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.
СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от финал №2: ДИНАМО (М) - ТРЕНТО 1:3 (15:12) - ТУК!!!