Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Атлетико се препъна, Торес бележи в грешната врата

Надеждите на Атлетико Мадрид за защита на титлата в Испания претърпяха нов крах след 2:2 при гостуването на Малага в среща от 31-ия кръг на Ла Лига. Две попадения на Антоан Гризман (25 и 78) не достигнаха за победата на "червено-белите". Фернандо Торес си отбеляза автогол в 37-ата минута, а Самуел Гарсия Санчес вкара за андалусците в 71-ата минута. Момчетата на Диего Симеоне изостават с осем точки от лидера Барселона преди мача на каталунците от кръга. "Дюшекчиите" ще влязат и с понижено самочувствието в дербито с Реал Мадрид идния вторник.

В четвъртата минута получилият шанс за изява Фернандо Торес поиска дузпа. Нападателят допусна защитник да му избие топката пред погледа на Камени. В шестата минута на срещата съдията Матеу Лаос видя, че Хосе Мария Хименес и Жоао Миранда са започнали мача с един и същи номер на гърба и нареди смяна на едната фланелка.

В десетата Хуанфран центрира отдясно, а Ел Ниньо прати топката в трибуните. Началото на двубоя беше равностойно, като момчетата на Хави Грасия дори играеха по-често с топката. В 25-ата минута Карлос Камени направи изключително глупост, с която подари гол на гостите от "Висенте Калдерон". След изпълнен тъч към наказателното поле камерунският страж скочи, за да улови топката, но я изпусна зад гърба си и това позволи на Гризман да отбележи от самата голлиния. Това беше рекордно 17-о попадение за френския бързак в Примера.

Домакините отговориха с добра възможност пред Самуел Гарсия Санчес, при която Миранда изчисти в корнер. Изравняването също се случи по абсурден начин. В 37-ата минута топката беше центрирана от ъглов удар, а при борбата за нея се оказа, че Торес я е насочил към собствената си врата - 1:1.

В 50-ата минута "лос бланкиблаус" поискаха дузпа, но съдията не уважи падането на Уелигтон. В 52-ата Хуанми засече с глава центриране на Нордин Амрабат, а след това и Саму Кастийехо не сполучи при добавката. При следващата акция Торес свали за Коке, но халфът шутира извън целта. В 57-ата Камени се намеси на два пъти след хубав удар с глава Торес и добавка на номер 19.

В 71-ата домакините вкараха за 2:1. Самуел беше изведен фронтално срещу Ян Облак и технично копна над него, за да изведе своите напред. В 78-ата страничният рефер "проспа" явна засада на Гризман и така подари изравнителен гол на "лос колчонерос". Френският нападател не се поколеба и с мощен изстрел наказа Камени от десет метра за 2:2.

В 81-ата гостите от "Висенте Калдерон" разиграха прекрасно, Саул беше свободен да стреля, но Камени се прояви с нова силна проява след плонж в десния си ъгъл. Минута по-късно Облак се намеси след доста силен шут на Амрабат.

Снимки: Getty Images/Guliver