Лацио - Ювентус е финалът за Купата на Италия

Отборът на Лацио се класира на финала за Купата на Италия, след като отстрани актуалният носител на трофея Наполи след 1:1 в Рим и 1:0 в реванша от 1/2-финалите в Неапол. В герой за римските орли се превърна Сенад Лулич, който реализира победното попадение в 79-ата минута с технично отиграване в наказателното поле.

На финала на 7 юни на "Стадио Олимпико" Лацио ще се изправи срещу шампиона и лидер в класирането Ювентус. Двата тима спориха за трофея и през 2004 г., когато Лацио триумфира след 2:0 и 2:2 (по това време победителят се определяше в две срещи). За последно Лацио стигна финал през 2013 г., когато спечели с 1:0 срещу Рома с гол отново на Лулич, а общо в историята си има седем участия, а спечелените трофеи във витрината му са шест.

Ювентус пък от своя страна ще гони първа Купа на Италия от 20 години насам. За последно "Старата госпожа" спечели трофея през 1995 г.

Тимът на Лацио излезе на терена на "Сан Паоло" със самочувствието на тим, който е записал седем поредни победи в Серия А, и стигна до първата си сериозна възможност за гол още в третата минута, когато изстрел на Антонио Кандрева беше блокиран от Бритос.

Футболистите на Наполи успяха да намерят отговор в 28-ата минута, когато удар на Маноло Габиадини от пряк свободен срещна гредата на вратата на Лацио. Домакините имаха още една добра възможност за гол в 50-ата минута, когато Кристиан Маджо центрира към Гонсало Игуаин към далечната греда, но вратарят Бериша с пръсти отклони топката и тя не попадна у аржентинския голмайстор.

Наполи натисна сериозно съперника, а Игуаин почти вкара топката в мрежата. С пропуск се отличи и Марек Хамшик. 11 минути преди края обаче съдбата наказа Наполи за пропуснатите шансове. Фелипе Андерсон нахлу отдясно на вратата, търкулна топката към влезлият като резерва в 68-ата минута Сенад Лулич, който се разписа от близка дистанция и прати тима си на финала в Рим.

Лоренцо Инсиние влезе като резерва в състава на Наполи, за да спасява нещата и именно той стигна до последната възможност за изравняване, но голмайсторът Лулич изби от голлинията завършващата добавка на Хосе Кайехон.

Наполи - Лацио 0:1 (1:1 в първата среща)
0:1 - Лулич (79)

Наполи: Андухар, Маджо, Албиол, Бритос, Гулам, Инлер, Гаргано (85-Инсиние), Габиадини (72-Кайехон), Хамшик, Мертенс (68-Де Гусман), Игуаин.

Лацио: Бериша, Баща, Де Фрай, Маурисио, Браафхейд (83-Каванда), Каталди (75-Маури), Билия, Пароло, Кандрева (68-Лулич), Клозе, Фелипе Андерсон.