Няма кой да ги спре! Неудържимите от Лацио задминаха и Рома (видео)

Фантастичното представяне на Лацио в последно време беше възнаградено и тимът излезе на второ място в Серия "А", задминавайки градския си съперник Рома. Това стана факт благодарение на домакинския успех с 4:0 над Емполи и равенството на "вълците" срешу Торино (1:1) по същото време. Така "небесносините" вече имат точка преднина пред Рома и цели пет пред Наполи в борбата за място в Шампионската лига. Лидерът Ювентус е далеч напред - на 12 точки, като след седмица двата тима се изправят един срещу друг в Торино.

За Лацио това беше осма поредна победа в калчото, с което отборът се намира в най-добра форма от всички.

Домакините се нуждаеха само от 4 минути, за да излязат напред в резултата. Капитанът Стефано Маури засече с глава центриране на Луис Педро Каванда и показа какво ще се случва днес. От аналогична ситуация Мирослав Клозе направи 2:0 в 31-ата минута. Секунди преди почивката Антонио Кандрева заби поредния си шедьовър от далечно разстояние, с който реши всичко още в този момент.

Това нямаше да бъде двубой на Лацио, ако Фелипе Андерсон не беше се разписал. Той го направи в 53-ата минута след пас на Клозе и още повече вдигна настроението на тези около 60 000 тифози, които изпълниха "Олимпико" този следобед.

След това срещата се доиграваше, макар "орлите" да останаха с 10 души в 58-ата минута. Тогава Диего Новарети получи незаслужен втори жълт картон след симулация на футболист на Емполи. Централният защитник се беше появил в игра в 40-ата минута на мястото на получилия контузия Стефан де Фрай. За съжаление на домакините с травма напусна и Марко Пароло, като се очакват подробности за състоянието на двамата играчи.

Силите на гостите стигнаха само за греда на Мирко Валдифиори в 82-ата минута.

Емполи има само една победа в последните пет кръга, но засега може да бъде спокоен за мястото си в елита, тъй като се намира на 11 точки от изпадащите.