Талантът на Лацио стана на 22

Най-добрият футболист на Лацио през този сезон Фелипе Андерсон навършва днес 22 години. Бившият играч на Сантос пристигна на "Олимпико" през лятото на 2013 година за сумата от 7,5 милиона евро, но чак във втората половина на настоящия сезон избухна и се превърна в основна фигура за лациалите.
През първият си сезон той изигра общо 20 мача и вкара само един гол в Купата на Италия, а срещу Лудогорец изпусна дузпата в първия осминафинал от Лига Европа в Рим, което се оказа пагубно за италианците.

При идването на Стефано Пиоли до декември изигра 11 мача, записвайки 367 минути, в които не се отчете с нито един гол или асистенция. В следващите 13 мача за "орлите" в калчото отбеляза 10 гола и добави седем асистенции, а минутите прекарани на терена са 1058.

Вкара първото си попадение в Серия "А" на 7-и декември, когато донесе успеха с 2:1 над Парма на "Енио Тардини". От този миг няма спирка и се превърна в идол за тифозите на "Курва Норд". Според специалистите на Апенините след Карлос Тевес той е играчът с най-голям шанс за приза футболист на сезона.

Стана цел на водещи клубове в Европа и Клаудио Лотито му предложи своя нов договор, който бе удължен наскоро до 2020 година.

Андерсон има един гол и в турнира за Купата на Италия този сезон, където "небесносините" се класираха на финала срещу Ювентус.