Спокойна победа доближи Атлетико до Барса и Реал (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид записа безпроблемна домакинска победа с 2:0 срещу Реал Сосиедад в двубой от 30-ия кръг на испанското първенство. Само 10 минути бяха достатъчни на столичани, за да решат мача в своя полза. Първо Микел Гонсалес си отбеляза автогол, а малко след това Антоан Гризман реализира 16-ото си попадение в Ла Лига от началото на сезона.

"Дюшекчиите" започнаха ударно и още във втората минута Арда Туран уцели десния страничен стълб на вратата на баските след центриране от фаул отдясно. Секунди по-късно футболистите на Чоло Симеоне излязоха напред в резултата. След центриране отляво бранителят на гостите от Сан Себастиян Микел Гонсалес си отбеляза автогол с глава и мачът започна по възможно най-добрия начин за Атлетико.

В 10-ата минута тимът на Диего Симеоне вкара втори гол. Коке стреля от далечно разстояние, вратарят Херонимо Руи изби, но топката отиде право в Антоан Гризман и французинът бе безмилостен при добавката.

В 40-ата минута домакините удариха втора греда. Този път Коке опита нещо средно между центриране и удар и топката срещна гредата за късмет на Херонимо Руи.

През втората част "дюшекчиите" не успяха да вкарат още голове, но без особени трудности задържаха удобния за тях резултат и събраха 65 точки, като заемат трета позиция в класирането. Лидер е Барселона със 71, пред Реал Мадрид с 67, като утре каталунците приемат на "Камп Ноу" Алмерия, а "лос бланкос" гостуват на Райо Валекано. Воденият от Дейвид Мойс тим на Реал Сосиедад е 10-и с 37 точки.