Шок за Тони и компания! Верона изпусна аванс от 3:0

Драматично равенство 3:3 направиха Верона и Чезена в мача помежду си от 21-ия кръг на Серия "А". До 70-ата минута домакините от Верона имаха аванс от 3:0 в резултата, но въпреки това трите точки им избягаха.

В 3-ата минута Бошко Янкович центрира отдясно към нахлулия във вратарското поле на гостите Лука Тони, снажният ветеран изпревари противников защитник и стража и изведе Верона напред в резултата. В 30-ата минута Хуанито Гомес с хубав фалцов удар направи резултата 2:0. В 62-ата минута Тони, който следващия месец навършва 38 години, бе точен за 3:0 с чудесен удар от въздуха и по всичко изглеждаше, че домакините вървят към лесна победа.

Последните 20 минути обаче се превърнаха в кошмар за веронци. Първо резервата Карлос Карбонеро намали на 1:3 в 70-ата минута с топовен изстрел от дъгата на наказателното поле. В 77-ата минута Франко Бриенца вкара втори гол за Чезена, опъвайки противниковата мрежа с перфектно изпълнение на пряк свободен удар. В 81-ата минута гостите шокираха съперника си с трети гол, чийто автор бе резервата Давиде Сучи.

Верона се намира на 15-о място в класирането, а Чезена е на 18-а позиция, на 4 точки от 17-ия Аталанта, който е точно над зоната на изпадащите.