"Червените дяволи" развинтиха Кипър

Отборът на Белгия разгроми Кипър с 5:0 в мач от група В на евроквалификациите, игран на стадион "Крал Бодуен" в Брюксел и остана в битката за място на финалите във Франция. Гостите от Острова на Афродита почти не оказаха съпротива на развилнелите се "червени дяволи" и допуснаха катастрофална загуба, която до голяма степен ги вади от борбата дори за баражите. Белгия събра осем точки и върви на трета позиция, докато лидерът Уелс има 11, а след него е Израел с 9.

Възпитаниците на треньора Марк Вилмотс започнаха много амбицирано и след като направиха няколко пропуска пред вратата, успяха да открият в 21-ата минута чрез Маруан Фелаини, който беше най-съобразитилен при едно разбъркване пред вратата на Кипър. В 35-ата минута Кристиан Бентеке удвои, а до края на полувремето нямаше повече голове. През второто полувреме Белгия продължи да атакува и с голове отново на Фелаини (66), Еден Азар (67) и Мики Батшуи (87) стигнаха до разгромния успех.

Феновете на "Крал Бодуен" пък почетоха паметта на трагично загиналия на 10 януари 20-годишен младежки национал на Белгия Жуниор Маланда, който си отиде в автомобилна катастрофа.