Жани Желязков и Равена загубиха първия полуфинал в "Чалъндж къп"

Италианският волейболен отбор на КМК (Равена), където играе българския диагонал и бивш младежки национал Жани Желязков, загуби първия полуфинал в третия по сила евротурнир "Чалъндж къп". Волейболистите на Равена паднаха като гости на португалския Бенфика (Лисабон) с 0:3 (20:25, 24:26, 19:25) в мач, игран късно снощи пред над 1350 зрители.

Срещата-реванш е в неделя (29 март) от 19,00 часа българско време във Форли. Желязков и компания трябва да задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна волейболистите на Бенфика трябва да спечелят само два гейма, за да се класират за финала на "Чалъндж къп". Там ги очаква победителя от другия полуфинал между беларуския Строител (Минск) и сръбския Войводина НС Семе (Нови Сад)

Жани Желязков се появи за малко като резерва в първите два гейма, като се отчете с 2 точки (1 блок). Най-резултатен за Равена стана за пореден път словенският национал и посрещач Клемен Чебул с 16 точки (56% ефективност в атака и 60% перфектно посрещане). За тима на Бенфика Флавио Круз реализира 17 точки (74% ефективност в атака и 65% перфектно посрещане), а волейболистът от Тринидад и Тобаго Марк-Антъни Оунър добави още 15 точки (5 блока!!! и 71% ефективност в атака) за победата.