Девойките на България загубиха с 2:3 от Сърбия и във втората контрола

Националният волейболен отбор на България за девойки младша възраст загуби от връстничките си от Сърбия с 2:3 (14:25, 9:25, 25:22, 17:25, 25:22) и във втората приятелска среща помежду им, играна снощи в спортната зала на ПУ "Паисий Хилендарски".

Сръбските момичета спечелиха мача с 3:1, но двамата селекционери решиха да се изиграе още един пълен гейм, в който българските девойки се наложиха с 25:22. Най-резултатни за българския тим станаха Радостина Маринова (3 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) и влязлата като резерва Александра Миланова (2 блока, 31% ефективност в атака, 50% позитивно и 15% перфектно посрещане) съответно с 13 и 12 точки. За сръбкините Йована Кочич (9 блока!!! и 70% ефективност в атака) и Анастасия Секулич (1 блок, 2 аса, 44% ефективност в атака, 44% позитивно и 12% перфектно посрещане), които играха до четвъртия гейм, завършиха съответно с 16 и 14 точки за победата.

Контролите със Сърбия бяха от подготовката на младите "лъвици" за Евроволей 2015 в Самоков и Пловдив. Шампионатът стартира в събота (28 март), а в първия си мач в Група II българските националки ще срещнат Чехия. Сръбкините пък ще играят с Гърция.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 2:3 (14:25, 9:25, 25:22, 17:25, 25:22)
БЪЛГАРИЯ: Василена Папанова, Мадлен Рашева 2, Моника Кръстева 9, Диана Казакова, Радостина Маринова 13, Йоанна Атанасова 11 - Златена Салабашева-либеро (Катрин Димитрова 4, Александра Миланова 12, Полина Нейкова 2, Ани Боздева, Гергана Георгиева, Симона Минкова)
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев
СЪРБИЯ: Анджела Веселинович 5, Аня Асоня 8, Анастасия Секулич 14, Катарина Лазович 10, Йована Кочич 16, Тамара Радмилович 8 - Тияна Милойевич-либеро (Ана Якшич, Тияна Стойкович 3, Ана Мартинович 1, Милица Ташич 8, Саня Джурджевич 5, Любица Милойевич 3, Ваня Букилич 6)
Старши-треньор: Йово Чакович.

Статистика: ossrb.org