Малага почти определи единия изпадащ

Отборът на Малага спечели с 2:0 над Кордоба в андалуски сблъсък от 27-ия кръг на Примера дивисион, игран на "Ла Росаледа". Хуанми (48) и Нордин Амрабат (83) реализираха превъзходството на домакините. С успеха тимът от Коста дел Сол се изкачи до седмата позиция в класирането. Гостите от древния град допуснаха осма поредна загуба и само чудо може да ги остави в елита.

Хуан Лопес - Хуанми получи първия шанс за гол в 13-ата минута, но изстреля лесна топка за вратаря Микел Саисар. В 23-ата Роберто Росалес шутира прекрасно и кълбото прелетя много близо до сглобката на вратата. В 26-ата Артур Бока удари греда при най-добрата възможност до момента.

В следващата атака Карлос Камени протегна ръка във важния момент и спря набега на Набил Гилас. В 31-ата Саму Кастийехо опита да отбележи с глава. Пет минути по-късно Саисар се намеси при вихрена контра на домакините, започната от корнер.

В 48-ата Саму Кастийехо даде чудесен пас към Хуанми, който се възползва от излизането на вратаря. Останаха съмнения за засада. "Лос бланкиблаус" потърсиха и втори гол в следващите минути. В 62-ата бранителят на домакините Уелигтон запази статуквото след хубава акция на гостите от "Нуево Арканхел".

В 70-ата Карлос Камени се разтегна, за да спаси коварна топка. В 83-ата тимът на Хави Грасия отбеляза и втори гол. Нордин Амрабат опъна мрежата след фалцов удар в близкия ъгъл - 2:0. В 86-ата резервата Луис Алберто пропусна да оформи класически резултат при контраатака. Младокът не беше прецизен при удара.

Малага ще се бори за място в европейските турнири. Новакът Кордоба е на седем точки от спасителния бряг и надеждите на тима за спасение не изглеждат големи.

Снимка: "Марка"