Страхотен гол в последната минута развали сметките на Зенит (видео)

Лидерът в класирането на руската Премиер Лига Зенит загуби ценни точки в борбата за титлата. Питерци стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Торпедо (Москва) в двубой от 19-ия кръг. Бразилската звезда Хълк изведе гостите от Санкт Петербург напред в резултата в 35-ата минута с отлично изпълнение от пряк свободен удар, при което стражът на домакините само изгледа как топката влиза във вратата му. Арнор Смарасон обаче попари футболистите на Андре Вилаш-Боаш с изравнително попадение в последната минута. Голът на Смарасон бе много красив, като исландецът опъна мрежата на противниковата врата със странична ножица.

Зенит продължава да води в класирането, като събра 45 точки и е с 5 пред втория ЦСКА (Москва). Торпедо е 12-и с 16 точки.