Бенфика взе дербито с Брага

Бенфика направи нова крачка към шампионската титла в Португалия, след като победи с 2:0 на собствен терен един от най-сериозните отбори - Брага. Ако спечели титлата и тази година, то Бенфика ще дублира златните медали за първи път от 30 сезона насам.

Мачът беше на доста ниско ниво, бавен като темпо, а и гостите играха в последните 30 минути с десет души заради втори жълт картон на десния бек Тиаго Гомеш. Повече от 60 хиляди души освиркаха още от самото начало своите, които започнаха вяло и не създадотха напрежение за вратаря на гостите Матеуш. И съвсем неочаквано в 21-ата минута Жонас се възползва от лошото позициониране на вратаря и го изненада и благодарение на рикошет. Защитникът на гостите Адерлан Сантош тръгна да чисти топката, но от голлинията само си я довкара. Второто полувреме не беше по-различно, а Брага не търсеше почти никакви възможности за гол. Ситуацията за северняците съвсем се усложни заради втория жълт картон на техния бранител, който спъна в гръб Едуардо Салвио. В 76-ата минута левият защитник на орлите Елисеу оформи крайното 2:0.

Бенфика води с 65 точки пред кръга преди края, а Порто, който в неделя е домакин на Аруса, е на 2-ра позиция с 58. Спортинг (Лисабон) е на 3-то място с 50, Брага остава 4-та с 46.