Жоро Миланов с асистенция, ЦСКА (М) подгони Зенит (видео)

Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) разгроми гостуващия Мордовия с 4:0 в среща от 19-ия кръг на Премиер лигата. Българският национал Георги Миланов беше титуляр за тима на Леонид Слуцкий и се отличи с асистенция за първия гол, отбелязан от Алан Дзагоев още в 4-ата минута. Миланов беше заменен в средата на втората част от шведския нападател Карлос Страндберг, за когото това бе дебют с екипа на "армейците".

Успехът е пети пореден за ЦСКА в първенството. Отборът се доближи на 4 точки от водача Зенит, който обаче е и с мач по-малко. Мордовия запази десетата си позиция.

Срещата започна перфектно за домакините и Дзагоев откри резултата след перфектно центриране на Жоро Миланов. Българинът беше в основата и на следващата интересна ситуация. В 20-ата минута той беше ритнат грубо в бедрото от Павел Яковлев, който получи директен червен картон и остави Мордовия в намален състав. Това веднага даде отражение и в 33-ата минута Роман Ерьоменко покачи на 2:0, въпреки че вратарят на гостите Антон Коченков докосна топката. Малко преди това пък късметът бе на страната на Игор Акинфеев, след като удар на Олег Власов срещна гредата.

След почивката за ЦСКА бе лесно. В 64-ата минута Ерьоменко вкара втория си гол в мача и девети от началото на сезона. Малко по-късно Миланов отстъпи мястото си на привлечения тази зима Страндберг, а шампионите продължиха да търсят попадения във вратата на Мордовия. Шведът веднага можеше да се разпише, но негов след негов техничен изстрел топката излезе в аут. Точка на спора постави защитникът Кирил Набабкин в 79-ата минута след добро подаване на Ахмед Муса.