Венева-Матеева стигна еврофинал на 40 години

Венелина Венева-Матеева показа какво е да имаш спортен хъс, въпреки своите 40 години. Българката се класира за финала в скока на височина на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага, след като изравни личния си рекорд за сезона от 194 см. Именно толкова беше квалификационната норма за място в битката за разпределението на медалите. Световната шампионка за ветерани направи само една грешка в състезанието, след като преодоля 194 см от втория опит. Преди това Венева-Матеева беше безпогрешна на 177 см, 182 см, 187 см и 191 см.

Другата българка в сектора – Мирела Демирева, завърши 13-а със 187 см. Тя се справи с тази височина от първи опит, но след това направи три грешки на 191 см.

За финала, който е утре в 17:30 часа българско време, се класираха още Жустина Каспричка (Полша), действащата европейска шампионка Рут Бетия (Испания), двете световни шампионки в зала от Сопот 2014 Мария Кучина (Русия) и Камила Лицнинко (Полша), Алесия Трост (Италия), Айрине Палсите (Литва), Михаела Хруба (Чехия) и Барбара Сабо (Унгария). Хруба и Сабо намериха място във финала с по 191 см, докато всички останали преодоляха квалификационната норма от 194 см.

Снимки: списание "АТЛЕТИКА"