Спортинг на крачка от финала за Купата на Португалия (видео)

Спортинг се доближи до финала за Купата на Португалия след равенство 2:2 като гост на Насионал. Въпреки че не играха с оптималния си състав, футболистите на Марко Силва постигнаха добър резултат.

Луис Аурелио откри за домакините в 50-ата минута, но малко по-късно Фигейредо изравни. Лукас Жуан отново изведе Насионал напред, а в 72-ата минута Мигел Лопеш от Спортинг беше изгонен с червен картон. Все пак, "лъвовете" се добраха до равенството с попадение на Карлос Мане в 83-ата минута.

Реваншът в Лисабон е на 8 април. В другия полуфинал ще се срещнат Брага и Рио Аве.