Монако и Бербатов се сбогуваха с Купата на "Парк де Пренс" (видео)

Отборът на Монако с Димитър Бербатов в състава си загуби с 0:2 като гост на Пари Сен Жермен в 1/4-финален мач за Купата на Франция на "Парк де Пренс" и отпадна от борбата. Головете за успеха на столичани отбелязаха Давид Луис (3) и Единсон Кавани (52).

Двубоят между Пари Сен Жермен и Монако дойде само три дни след мача за първенството на "Луи II", завършил без победител при резултат 0:0. Треньорът Леонардо Жардим извърши седем смени в титулярния състав в сравнение с този мач, но това не даде желания ефект.

Домакините откриха още в 3-ата минута, след като защитникът Давид Луис се разписа с глава при изпълнение на ъглов удар. Въпреки лошото начало, гостите не се предадоха и в 17-ата минута имаха възможност да изравнят, след като удар на Ален Траоре от пряк свободен удар срещна напречната греда.

В 29-ата минута Димитър Бербатов едва не извади от строя бразилският защитник на домакините Тиаго Силва, след като в борба за висока топка неволно го удари с лакът. Бразилецът дълго се превива на терена, а скулата му се изду, но въпреки това той се завърна в игра.

Парижани убиха интригата в мача в началото на второто полувреме, след като организираха светкавична атака, завършена от Единсон Кавани в 52-ата минута. Това беше гол №3 за уругваеца в турнира, след като преди това се беше разписвал срещу Бордо и Нант.

До края резултатът се запази и така победата отиде у ПСЖ, което беше справедлив резултат, тъй като парижани създадоха повече възможности и отправиха 13 удара към вратата срещу 3 за гостите.

ПСЖ - Монако 2:0
1:0 - Луис (3)
2:0 - Кавани (52)

ПСЖ: Душес, Тиаго Силва, Маркиньос, Давид Луис, Дин, Рабио, Матуиди (80-Максуел), Верати (73-Ван дер Вийл), Пасторе, Лавеци (80-Баебек), Кавани.

Монако: Стекеленбург, Туре, Диало (56-Курзава), Тулалан, Елдерсон, Фабиньо, Траоре (64-Моутиньо), Кондогбия, Матеус (80-Карасо), Дирар, Бербатов.

Ж.К. - Луис, Рабио; Матеус, Тулулан, Диало.