Попов пропусна дузпа за Кубан

Ивелин Попов пропусна дузпа, но Кубан Краснодар се класира за полуфиналите на турнира за купата на Русия след победа с 1:0 над Мордовия Саранск. Напред продължава и ЦСКА Москва, който победи със същия резултат Криля Советов с Георги Миланов в стартовия си състав.

Ивелин Попов започна като титуляр за Кубан и беше сред най-дейните на терена, като капитанът на българския национален тим имаше дейно участие в единствения гол в мача. Той беше фаулиран на левия фланг в 34-та минута, а центрирането на Сергей Ткачов беше засечено в мрежата на гостите от хърватина Тони Шунич. Попов получи правото да изпълни дузпа в 87-та минута, след като беше фаулиран в наказателното поле на съперника.

Българският национал опита да бие в стил "Паненка", но вратарят на Мордовия улови топката с лекота. Малко по-късно Попов получи и жълт картон за игра с ръка. Георги Миланов игра 76 минути по-рано днес за ЦСКА Москва, който се наложи с 1:0 над Криля Советов и също се класира на полуфинал. Бибрас Начо вкара единствения гол в 50-та минута след пас на Алан Дзагоев.