Атлетико зацикли в атака - 4 часа без гол

Атлетико Мадрид разполага с нападатели като Марио Манджукич, Фернандо Торес, Антоан Гризман и Раул Хименес, но в последно време играта не им спори. Вчера шампионите на Примера направиха 0:0 със Севиля, с което вече не са вкарвали гол в продължение на цели четири часа. За последно футболистите на Диего Симеоне отбелязаха в 29-ата минута на домакинството си с Алмерия при успеха с 3:0 на 21 февруари. След това "дюшекчиите" загубиха с 0:1 от Байер (Леверкузен) в Шампионската лига и завършиха 0:0 във въпросния двубой със севилци, което прави 241 минути без попадение.

"Изключването" на голмайсторите в последните два мача постави под сериозна заплаха продължаването на Атлетико напред в ШЛ и защитата на титлата в Испания, където лидерът Реал Мадрид има 7 точки аванс.

Има вероятност "сушата" да продължи, защото в следващата си среща столичани приемат намиращия се в отлична форма Валенсия.