Кръвожадна захапка без голове между Севиля и Атлетико (видео+галерия)

Отборите на Севиля и Атлетико Мадрид направиха лют мач, завършил 0:0 като част от 25-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима се сбориха здраво на "Рамон Санчес Писхуан", създадоха някои добри голови положения, но те не бяха достатъчни и срещата завърши с постно реми. Така шампионът намали още шансовете си за защита на титлата, а южняците се отдалечиха от Шампионската лига.

Унай Емери подреди 4-2-3-1, разчитайки в нападение на Карлос Бака, подкрепян от Алейкс Видал, Евер Банега и Витоло. Диего Симеоне насити централната зона с трима опорни халфове като Марио Суарес, Габи Фернандес и Тиаго Мендеш. В "червено-бялата" атака липсваше типичен нападател, а се появиха Раул Гарсия и Антоан Гризман.

Севиля - Атлетико Мачът започна с домакински натиск и прибрана игра на шампионите. В петата минута "лос бланкирохос" поискаха дузпа - Витоло падна след контакт с Хуанфран. Съдията Клос Гомес по-скоро правилно подмина положението. В 15-ата Марио Суарес загуби топката, Алейкс Видал я промуши между краката на Диего Годин, Тиаго Мендеш стреля без умисъл и вратарят Мигел Анхел Моя съумя да избие, а след това не се стигна до добавка.

Севиля - Атлетико В 21-ата минута Антоан Гризман шутира над гредата при удобна възможност от пряк свободен удар. В 27-ата андалусците нямаха късмет, след като топката срещна гредата. Евер Банега центрира опасно, защитниците на Атлетико изпуснаха Висенте Ибора, който изпревари вратаря, ала насочи в лявата греда. В 32-ата Габи Фернандес центрира, а Раул Гарсия стреля неточно с глава. Минута по-късно Бака шутира прекалено високо. В 39-ата Фернандес беше оставен сам и не уцели добре топката с глава.

Севиля - Атлетико В 48-ата Гризман не овладя добре на чудесна позиция. Само в рамките на три минути реферът Клос Гомес извади три жълти картона за остра игра. В 55-ата Евер Банега центрира от фаул, Ибора стреля с глава, но Моя закова топката пред голлинията. В 59-ата Диего Симеоне смени Арда Туран и пусна чист нападател като Фернандо Торес. Още в 61-ата минута Ел Ниньо впечатли със страхотната си мощ, направи великолепен пробив отляво, сервира топката на дузпата, но Гризман избърза и кълбото не се получи достатъчно удобно.

Севиля - Атлетико В 69-ата Серхио Рико спаси шут на Торес след комбинация с Гризман. В последния четвърт час Чоло Симеоне усили нападението си с Марио Манджукич, а Унай Емери смени Бака за Кевин Гамейро. В 77-ата "Санчес Писхуан" поиска дузпа, след като Бака падна при спорен контакт с вратаря. По-скоро нямаше дузпа. В 83-ата Торес измъкна топката от Гжегож Криховяк, напредна срещу двама защитници, успя да си извоюва позиция за стрелба, макар и от малък ъгъл. Топката премина до далечната греда в аут.

Атлетико може да изостане на десет точки от Реал Мадрид след този кръг. Севилци пък вече са на цели седем зад четвъртия Валенсия.

Снимки: Getty Images/Guliver