Аякс съсипа Легия в реванша (видео)

Отборът на Аякс се класира по убедителен начин на 1/8-финал в турнира Лига Европа. Тази вечер холандският тим надигра с 3:0 Легия (Варшава) при гостуването си в Полша. В първия мач амстердамци спечелиха с 1:0 и така общият резултат от двата мача е 4:0 в тяхна полза.

И днес герой за Аякс бе полският нападател Аркадиуш Милик, който отбеляза два от головете във вратата на Легия. Той откри резултата в 11-ата минута, а след това бе точен и в 43-ата минута. Между неговите попадения още един гол добави и Ник Вигревер в 13-ата минута и така бе оформен крайният резултат 0:3.

Така Аякс продължава напред в турнира и вече очаква жребия за следващата фаза, който ще бъде теглен утре.

Легия (В) - Аякс 0:3 (общ резултат 0:4)
0:1 Милик (11)
0:2 Вигревер (13)
0:3 Милик (43)