Севиля тушира Борусия (М) в петголов мач (видео)

Настоящият носител на трофея в Лига Европа Севиля стигна до 1/8-финалите след втора победа над Борусия (Мьонхенгладбах). Момчетата на Унай Емери излъгаха коравия си опонент с 3:2 като гост и с общ резултат 4:2 преминаха в следващата фаза. Автогол на Мартин Щранцл (8) даде аванс на "лос бланкирохос", а Гранит Джака изравни в 17-ата минута. Витоло се разписа при контраигра в 26-ата минута, но три по-късно Торган Азар изравни. Джака получи втори жълт картон в 69-ата минута, а 79-ата Витоло оформи крайния резултат.

Домакините привидно притиснаха своя съперник с началото на мача. При първата си атака обаче гостите от "Рамон Санчес Писхуан" дръпнаха в резултата. В осмата минута Евер Банега отклони надясно към Алейкс Видал, който центрира в наказателното поле, а Мартин Щранцл изпревари Карлос Бака, но си отбеляза автогол.

Германците изравниха в 19-ата минута след хубаво разиграване в наказателното поле. Гранит Джака подаде с пета към Патрик Херман, той му върна топката и Джака стреля в средата на вратата и отбеляза, след като Серхио Рико позволи кълбото да мине елементарно между краката му - 1:1. Нова контра на андалусците в 26-ата минута отново зарадва Унай Емери. Витоло грабна топката от центъра, нямаше кой да му противодейства до наказателното поле и реализира с прекрасен диагонален шут в горната част на вратата.

Три минути по-късно тимът на Лусиен Фавре направи 2:2. Защитата на испанците изпусна Торган Азар, по-малкият брат на Еден Азар овладя на гърди и разстреля вратаря. До края на полувремето домакините отправиха още три-четири сериозни шута, като най-опасният беше на Кристоф Крамер в 43-ата минута, избит в корнер от Рико.

И през втората част съставът на Лусиен Фавре атакуваше масирано, но допускаше опасни контри към своя вратар Ян Зомер. Така в 47-ата минута Бака се озова сам срещу стража, ала загуби спора един срещу един. В 61-ата Макс Крузе нямаше късмет и нацели греда след подаване на Херман. Минута по-късно Рико изби изстрел на Джака. Точно когато домакините бяха опрели до стената испанците, а Севиля се бранеше с осем човека, дойде вторият жълт картон на Джака. Полузащитникът беше изгонен след остро влизане в краката на Беноа Тремулинас.

В 74-ата Азар стреля в гредата след избиване на Рико. В 77-ата Висенте Ибора също удари греда след центриране на левия бек Тремулинас. В 79-ата андалусците прекършиха окончателно своя съперник с трето попадение. Резервата Кевин Гамейро изведе Витоло с вертикален пас на контраатака, а офанзивният халф на гостите много технично обърна глезена и насочи в долния ляв ъгъл на Зомер за крайното 1:3.

Севилци ще научат утре своя следващ опонент.