Левски се измъкна сух като гост в Бургас

Шампионът Левски се измъкна сух от гостуването си на Черноморец в Бургас. “Сините” постигнаха изключително трудна победа край морето, печелейки със срещу бургазлии. И двамата треньори бяха изключително ограничени в избора си на играчи, като Радостин Иванов използва едва шестима баскетболисти, докато Тити Папазов разчиташе на общо седем играчи.

Домакините изиграха страхотна първа част, в която дръпнаха в резултата благодарение на силна серия от 12-4 две минути преди края, а след 10 изиграни минути имаха преднина от 9 точки - 18:27.

Във втората четвърт ролите се обърнаха, а Левски настигна съперника си, като по-малко от минута преди почивката поведе в резултата за първи път в мача, а на почивката бе напред с 2 точки - 43:41.

Авансът на “сините” достигна 5 точки - 50:45 след по-малко от три минути игра през второто полувреме, но Черноморец отново успя да наложи своята воля и да си върне лидерството, повеждайки с 50:58 след 30 изиграни минути.

Последните 10 минути се превърнаха в абсолютен трилър, а домакините мечтаеха за победата, след като водеха с 69:74 при оставащи 1.58 минути. Тогава обаче капитанът на столичани Павел Иванов взе нещата в свои ръце и реализира 7 от последните 9 точки на своя тим, за да се стигне до победата със 78:74.

Павел Иванов изигра пореден добър мач този сезон и записа “дабъл-дабъл” - 33 точки и 11 борби. Алекс Симеонов добави 11 точки, а Джими Хънт остана с 10. Гостите бяха без изявен висок играч, след като Васил Евтимов не бе в групата за мача.

Димитър Рошманов вкара 24 точки за Черноморец, Емил Бинев реализира 15, а Константин Коев и Иван Каравеев завършиха съответно с 14 и 13 точки.