Берое смачка Локо Пд - смърфовете останаха без отбор за следващия мач (видео)

Берое прегази с 3:0 като домакин Локомотив (Пловдив) в мач от 20-ия кръг на "А" група и почти си гарантира място в челната шестица. Заралии поведоха с два гола до 26-ата минута, дело на Иво Иванов и Селим Керкар, а след почивката се разписа и Самир Аесс. Двата отбора си размениха и по една греда.

Освен тежкото поражение смърфовете на практика останаха и без отбор, след като извършиха три принудителни смени само през първата част, а в края на мача втори жълт и респективно червен картон получи резервата Георги Вълчев.

Така треньорът на пловдивчани Христо Колев ще трябва да реши сериозен проблем с окомплектоването на състава за следващия двубой, който е срещта-реванш от турнира за купата на България срещу Локомотив в София.

Първата опасна ситуация в срещата бе пред вратата на гостите. Атанас Зехиров стреля от 18-19 метра след заучено положение на фаул, но стражът на смърфовете Йордан Господинов боксира. Топката отиде към непокрития Мапуку, който бе на пет метра пред голлинията, но нападателят не успя да я овладее добре, а и беше вдигната засада.

Натискът на заралии даде резултат в 8-ата минута, когато Иво Иванов прати топката в мрежата на Локо, засичайки с глава центриране от корнер на Салим Керкар.

Пет минути по-късно отново Керкар центрира отляво към Мапуку, който опита изстрел от воле, но той излезе в аут. Секунди след тази ситуация Берое пропила ново добро положение за гол. Елиаш бе изведен на добра позиция, пребори се с Игнат Дишлиев и стреля силно от 16 метра, но доста над напречната греда.

Локо отговори подобаващо в 15-ата минута, когато Спас Делев нанесе страхотен шут от воле, но Макенджиев с невероятен рефлекс някак успя да избие в корнер.

Минута по-късно Берое организира нова опасна атака, този път чрез Мапуку по дясното крило, която завърши с прострелно центриране по земя, но Господинов се намеси добре и с плонж успя да пресече топката, която отиваше в играч на заралии, който се намираше на празна врата.

В 25-ата минута Берое поведе с 2:0. Янко Сандански се изхвърли при една висока топка, тя попадна в Керкар, който размина Александър Якимов, а после преодоля и Господинов, след което вкара на празна врата.

Две минути по-късно Локомотив можеше да се върне в срещата, когато Сандански отправи шут от 20 метра, който се отби в дясната греда, а при добавката Спас Делев не уцели празната врата след изстрел с глава.

Проблемите на пловдивчани не спряха и в 33-ата минута смърфовете направиха втора принудителна смяна, като на мястото на Дишлиев се появи Георги Вълчев. Преди това с травма напусна терена и Дяков, а на негово място влезе Якимов.

Близо до попадение бе и Елиаш, който в 38-ата минута стреля с глава след центриране от корнер, а топката мина опасно близо покрай лявата греда на Господинов.

В заключителните секунди на първата част Иво Иванов вкара и трети гол във вратата на пловдивчани, но реферът Цветан Кръстев го отмени за спорен фаул на Елиаш.

На почивката треньорът на Локо Пд Христо Колев извърши трета принудителна смяна - на мястото на Ванчо Траянов, който бе изритан от Самир Аесс, се появи новото попълнение Мехди Бурабя.

Второто полувреме започна с пропуск на Мапуку, който стреля покрай гредата от удобна позиция.

До 72-ата минута играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Именно в тази минута Берое можеше да покачи на 3:0. Мапуку получи пас, надбяга Георги Вълчев и се озова сам срещу Господинов, но стреля слабо и пловдивският страж спаси. Само 180 секунди по-късно страхотен шут на Керкар от 22 метра нацели напречната греда.

В 77-ата минута логичното се случи и старозагорци вкараха трети гол. Елиаш изведе Аесс, който майсторски прехвърли Йордан Господинов, с което оформи крайното 3:0 за Берое.

снимки: Ани Георгиева, beroe.bg