Милан и Пипо поеха въздух (видео)

Отборът на Милан записа втора победа за 2015 година в първенството. "Червено-черните" биха с 2:0 Чезена от 24-ия кръг на Серия "А". Играчите на Филипо Индзаги надиграха своя противник на "Сан Сино", като стигнаха до трите точки след голове на Джакомо Бонавентура (22) и Джампаоло Пацини (90-д). Осмият успех за този сезон на "росонерите" даде глътка въздух на СуперПипо и футболистите му, които имаха едва една победа в последните осем мача в калчото и бяха допуснали гол в последните седем мача. Наставникът на миланския гранд заложи на схема 4-3-1-2 с Жереми Менес и Матия Дестро в атака и Бонавентура на позицията на плеймейкър.

Милан - Чезена 2:0, СуперПипо пое въздух Още в 70-ата секунда Андреа Поли се разписа, но попадението му бе отменено поради засада на Дестро. Джакомо Бонавентура с плътен удар от 20 метра бе точен в 22-ата минута. Голът му бе негов четвърти за този сезон от 22 двубоя. Домакините водеха инициативата, но в последната минута на триминутното продължение на първата част Кристиан Абиати с отличен рефлекс спаси вратата си от гол след изстрел на Джузепе Де Феудис.

Милан - Чезена 2:0, СуперПипо пое въздух Втората част започна с по-отворена игра за гостите, които започнаха да търсят изравняването. Въпреки това в 53-ата минута Бонавентура можеше да удвои, но негов удар се отби в гредата на Никола Леали.
Пацини замени Дестро в 63-ата минута и Милан се опита да реши срещата в своя полза. Така се стигна до 89-ата минута, когато Пацо се разписа за първи път през сезона в първенството. Това се случи след удар от бялата точка, който бе отсъден за задържане на Карлос Карбонеро срещу Лука Антонели.

Милан - Чезена 2:0, СуперПипо пое въздух Така Милан записа 10-и успех от 12 мача срещу Чезена в Серия "А" на "Сан Сиро", като гостите останаха без успех в Милано. В тези 12 двубоя тимът на гостите е отбелязвал само едно попадение. Победата изкачи "росонерите" на осмо място с 35 точки, докато играчите на Доменико Ди Карло останаха на 19-о място с 16 точки. Зоната на спасението е вече на седем точки.