Куп мълниеносни обрати и 7 гола в Сан Себастиан (видео)

Отборът на Реал Сосиедад измъкна драматично 4:3 у дома над Севиля в зловещ обеден трилър от 24-ия кръг на Ла Лига. На почивката резултатът беше 1:1 след голове на Иманол Агирече (16) и Тимоти Колоджешак - Коло (43). През второто полувреме паднаха цели пет попадения, като първо домакините дръпнаха с 2:1 след гол от дузпа на Чаби Прието (48). Карлос Бака (68) и Кевин Гамейро (78 - дузпа) обърнаха развоя в полза на гостите. В 82-ата Алфред Финбогасон изравни, a в 90-ата капитанът Прието донесе прилив енергия по трибуните, дарявайки трите точки за своя тим.

Момчетата на Унай Емери доближаваха по-често вратата на съперника в първите минути. В осмата Жерард Деулофеу изпълни корнер и топката премина през малкото накателно поле без никой да я засече. Минута по-късно Деуло беше близо да отбележи директно от корнер. В 16-ата минута севилската защита сбърка фатално и остави Иманол Агирече сам след центриране отдясно. Йосеба Салдуа центрира и "деветката" на баските насочи от 13 метра от въздуха с крак - 1:0.

Андалуският тим продължи да създава възможности без успех. Съставът на Дейвид Мойс търсеше пространства на контраатака. Така в 36-ата минута Серхио Каналес поведе топката, изскачайки сам срещу Серхио Рико. Бившият играч на Реал Мадрид опита да копне технично, но не му се получи и топката отиде лесно във вратаря.

След поредния си корнер в 43-ата минута гостите от "Рамон Санчес Писхуан" изравниха. Деулофеу записа пета асистенция в Примера, а Тимоти Колджешак - Коло отбеляза на първата греда с глава, като вратарят Херонимо Руи не внимаваше - 1:1.

Втората част започна с дузпа в полза на "чури урдин". Беноа Тремулинас игра непозволено срещу Каналес и това спечели спорна дузпа за домакините. Капитанът Чаби Прието стреля непоколебимо в мрежата. В 56-ата топката се удари от външната страна на гредата след насочване на Алехандро Арибас. Две минути по-късно Даниел Карисо удари греда след страхотен шут.

Нервите на пейката на Севиля донесоха червен картон за втория треньор Карседо. Натискът на "лос бланкирохос" придоби резултат в 68-ата минута. Евер Банега центрира от фаул и Карлос Бака отбеляза с глава за 2:2 с 14-ото си попадение в Ла Лига. В 72-ата минута съдията Фернандо Тейшейра Витиенес пропусна явна дузпа, след като вратарят Руи събори Диого Фигейраш. В 77-ата реферът реши да посочи бялата точка, след като топката срещна лакътя на Иниго Мартинес. Резервата Кевин Гамейро порази десния долен ъгъл на вратаря и направи пълен обрат - 2:3.

Реал Сосиедад се устреми напред и успя да изравни в 82-ата минута. Секунди след появяването си в игра Алфред Финбогасон прати топката в мрежата. След корнер защитниците на Севиля не можаха да изчистят добре топката, тя попадна у исландския нападател, който успя да я промуши с изстрел от 15 метра, който означаваше негов едва втори гол за 17 мача.

Баските натиснаха в търсене на успеха, а в 89-ата минута бяха по-близо да загубят мача след страхотна контра на гостите. В 90-ата "Аноета" избухна, когато Чаби Прието заби топката в мрежата. Легендата вкара с глава след корнер, насочвайки неспасяемо в горния близък ъгъл.

С успеха "бяло-сините" се изкачиха на десета позиция. Поражението пък отдалечи андалусците на пет точки от четвъртия Валенсия.

Снимки: Getty Images/Guliver