Майнц изкова важна победа в битката за оцеляване (видео)

Отборът на Майнц 05 изкова важна победа в битката си за спасение в Бундеслигата, като надигра с 3:1 тима на Айнтрахт (Франкфурт) в двубоя от 22-ия кръг. Домакините направиха пълен обрат в мача, след като първи получиха гол в своята врата дело на Айгнер в 35-ата минута, но след това нанизаха три попадения чрез Клеменс (38), Гайс (47) и Мали (50) и спряха серията си от две поредни загуби и три мача без успех на сметката си.

Айнтрахт пръв взе преднина в мача в 35-ата минута, когато след хубава контраатака Щефан Айгнер с изстрел от труден ъгъл успя да прати топката под напречната греда за 0:1. Майнц обаче бързо успя да възстанови равенството, като в 38-ата минута Кристиан Клеменс завърши чудесно една контраатака и направи резултата 1:1.

В началото на втората част домакините успяха да отбележат още два бързи гола. В 47-ата минута Йоханес Гайс от фаул не остави шансове на вратаря, а в 50-ата минута Юнус Мали с изстрел от границата на наказателното поле оформи крайното 3:1.

Айнтрахт пък завърши мача с човек по-малко на терена, след като в 85-ата минута Карлос Самбрано бе изгонен от игра.

С този успех Майнц излезе на 10-ата позиция в класирането с 25 точки. Айнтрахт пък е е 9-ти с 28 точки.