Барса с чудовищна издънка на "Камп Ноу" (видео + галерия)

Отборът на Барселона сгафи много сериозно, след като загуби с 0:1 от Малага в среща от 24-ия кръг на Ла Лига, играна пред 78 276 зрители на "Камп Ноу". Хуанми отбеляза единствения гол в седмата минута след грешка на Даниел Алвеш. Тимът на Луис Енрике игра много слабо и прекъсна серията си от 11 поредни победи във всички турнири точно преди първия си 1/8-финал в Шампионската лига срещу Манчестър Сити. "Синьо-червените" понесоха сериозен удар върху амбициите си за титла и раната трудно ще бъде излекувана.

Рафиня Алкантара получи шанс в центъра на терена вместо Чави Ернандес или Иван Ракитич. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар атакуваха в предни позиции. Снажните Жерард Пике и Жереми Матийо оформиха централната защитна двойка. Гостите от Коста дел Сол разчитаха на 4-2-3-1.

Барса - Малага Каталунският състав започна пестеливо и сякаш отпуснато, за което плати висока цена. В седмата минута Суарес стреля с глава след корнер и топката отиде право в ръцете на Карлос Камени. Камерунският страж изрита силно напред, Даниел Алвеш реши да връща технично назад високата топка, но се получи извеждащ пас за Хуанми, който преодоля Клаудио Браво и отблизо вкара за 0:1. Моментът беше деликатен, тъй като чилийският вратар можеше да фаулира младия нападател и да получи директен червен картон. Вместо това падна гол във вратата на домакините.

Барса - Малага В десетата минута Рафиня получи отлична топка в наказателното поле, шутира от ждроб, но застаналият на голлинията Мигел Торес изби. "Лос кулес" играеха безидейно и не намираха правилната формула в нападение. "Бланкиблаус" пък скочиха още по-амбицирано и сърцато в отбрана, насищайки наказателното поле и неговите преддверия. Основното оръжие на барселонци беше диагонално центриране отдясно на Меси, което обаче не продължаваше с удар. Аржентинският майстор играеше подчертано вдясно и не намираше празнини в защитата.

Барса - Малага В 21-ата минута подобна центрирана топка беше пропусната от отбраната, но Неймар не съумя да овладее. Минута по-късно Мигел Торес изби пред погледа на Меси. Играта на Барса не вървеше, а андалуският им съперник поглеждаше и напред. В 33-ата минута момчетата на Хави Грасия оформиха чудесна контра, последният пас беше с пета, а Серхи Дардер не нанесе достатъчно добър шут. В 36-ата пък Рикардо Орта беше оставен да опита ножичен удар в наказателното поле. В 39-ата Меси центрира зад защитата, но Андрес Иниеста не беше точният човек за удар с глава. В края на полувремето се получи така, че гостите от "Ла Росаледа" притискаха Барселона.

Барса - Малага - 0:1 С началото на второто полувреме "лос блаугранас" се настаниха пред наказателното поле на противника в търсене на ранен гол. В 47-ата минута Алвеш подаде прострелно на дузпата, но Маркос Анхелери изчисти. Минута по-късно съдията неправилно спря атака на домакините заради неточна засада. В 53-ата малко не стигна на Лео да излезе сам срещу Камени след пас на Неймар.

Барса - Малага - 0:1 В 55-ата южняците имаха чудесна възможност за смъртоносна контраакция. Орта обаче се забави с паса и предпочете шут, който изобщо не се получи. В 58-ата Меси и Рафиня се разминаха в наказателното поле след подхлъзване на бранител. Луис Енрике реагира с включването на Ракитич и Педро Родригес.

Барса - Малага - 0:1 Въпреки засилването на нападението акциите на домакините не придобиха по-голяма острота. В 78-ата минута се получи добра динамика в атака, но страничният рефер вдигна много спорна засада на Суарес. В 81-ата публиката изригна, тъй като арбитърът Мартинес Мунуера не даде нарушение, след като Неймар се строполи на земята.

Барса - Малага - 0:1 В 84-ата минута Неймар не се ориентира в наказателното поле. При следващата атака каталунците създадоха най-добрата си възможност за втората част. Бразилецът чудесно асистира на непокрития Педро, който прати топката от външната страна на мрежата. В 86-ата Пике се възмути за пореден път на рефера, след като поиска дузпа за непозволена игра на Анхелери. В 90-ата малагийци можеха да вкарат и втори гол, ала Ресио се достигна навреме до топката. В 92-ата Суарес шутира добре от въздуха, а Камени беше подготвен. В самия край Пике протегна крак в наказателното поле, но Камени отново беше заел точната позиция.

Барса - Малага - 0:1 В крайна сметка Барселона загуби един мач, в който така не създаде достатъчно голови положения. Някои неточности на страничните рефери и арбитърът също помогнаха на Малага, като тимът от Южна Испания спечели за първи път на "Камп Ноу" от 1999 година насам.