Два гола за една минута и много скука в Торино

Торино прекъсна серията си от 4 поредни победи в Серия "А". В среща от 23-ия кръг "биковете" направиха 1:1 у дома с Каляри и пропуснаха да се изкачат на 8-о място във временното класиране.

Годфред Донса даде аванс на гостите в 34-ата минута, но секунди по-късно Омар Ел Кадури изравни. Като цяло съперниците изиграха скучен двубой и равенството бе закономерно.

Началото на мача беше равностойно и без сериозни положения пред двете врати. Домакините разчитаха на пробиви по двата фланга, където много активни бяха Матео Дармиан и Бруно Перес, но отбраната на Каляри действаше стабилно. Гостите рядко организираха атаки, но при една от тях успяха да изненадат своя съперник. Марко Сау изведе технично Годфред Донса, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата и в 34-ата минута Каляри поведе. Отговорът на "биковете" беше мигновен. Още в ответната атака Ел Кадури се оказа на точното място в наказателното поле и изравни.

Малко след почивката Албин Екдал навърза няколко играчи на Торино, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. В 58-ата минута Желко Бъркич спаси опасен удар от фаул на Чезаре Бово, а не след дълго сръбският страж на Каляри се справи и с изстрел на Дармиан.

Натискът на домакините се засилваше с всяка изминала минута. Възпитаниците на Джампиеро Вентура пропуснаха най-чистото си положение, когато Фабио Куалярела бе оставен свободен в наказателното поле, но Бъркич за пореден път показа блестящ рефлекс.

В оставащите минути гостите не допуснаха опасни положения пред вратата си и измъкнаха ценна точка, но все още са в зоната на изпадащите.