Уест Бром е на четвъртфинал за ФА Къп след бой над Уест Хам (видео)

Уест Бромич победи категорично Уест Хам с 4:0 на "Дъ Хоутърнс" в 1/8-финален сблъсък от надпреварата за Купата на Англия. Герой се домакините бе намиращият се в прекрасна форма Идейе Браун (20' и 57'), който вкара два гола за успеха. Джеймс Морисън (42') и Саидо Берахино (72') добавиха по едно попадение, а гостите завършиха с 10 човека, след като Морган Амалфитано получи червен картон в 70-ата минута.

Домакините имаха страхотна възможност да открият резултата в 10-ата минута, когато Крейг Гарднър засече от въздуха перфектно центриране на Крис Брънт отляво, но топката премина встрани. В 17-ата минута Енер Валенсия стреля опасно от пряк свободен удар, но и на него му липсваше точност.

Идейе Браун откри резултата в 20-ата минута, когато засече отблизо центриране на Крей Доусън. Останаха съмнения, че нигерийският нападател бе в положение на засада при подаването към него, но попадението бе зачетено. Това бе и трети гол на Идейе за последните три срещи.

В 38-ата минута Крейг Гарднър нанесе страхотен удар, след който топката срещна напречната греда и само късметът спаси гостите от втори гол. Три минути преди почивката обаче нямаше какво да спаси "чуковете", след като Джеймс Морисън отне от Нобъл и с шут от около 25 метра не остави шансове на Адриан.

В 57-ата минута Идейе довърши Уест Хам, след като засече с глава меко центриране на Сесеньон, вкарвайки втория си гол в мача.

В 66-ата минута най-сетне "чуковете" създадоха голова опасност пред вратата на Бен Фостър, но с уникална намеса стражът на "дроздовете" спаси удар на Сако отблизо, а след това Макоули изчисти от голлинията.

20 минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Морган Амалфитано получи директен червен картона, а в 72-ата минута Саидо Берахино покачи на 4:0 след удар от малък ъгъл.

УЕСТ БРОМИЧ - УЕСТ ХАМ 4:0

1:0 Идейе (20')
2:0 Морисън (42')
3:0 Идейе (57')
4:0 Берахино (72')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!