Ман Юнайтед си върна третото място след два гола на резервен защитник (видео + галерия)

Отборът на Манчестър Юнайтед надигра с 3:1 Бърнли в двубой от 25-ия кръг на Премиър лийг, игран на "Олд Трафорд". Любопитното е, че Крис Смолинг се появи в игра в четвъртата минута, а секунди по-късно отбеляза. В добавеното време на първото полувреме защитникът вкара и втори гол. Между тези две попадения се разписа Дани Ингс (12). Робин ван Перси подпечата успеха с гол от дузпа в 82-ата минута. Успехът върна третата позиция на Юнайтед след равенството на Саутхамптън.

Луис ван Гаал заложи на нападателна схема, включвайки Робин ван Перси, Радамел Фалкао, Анхел ди Мария, Уейн Рууни и Аднан Янузай. Гостите се разположиха в 4-4-1-1 в търсене на точка на "Олд Трафорд".

Ман Юнайтед - Бърнли - 3:1 Срещата започна с добър удар на Майкъл Кийн в третата минута, а топката не намери целта. Минута по-късно Пади МакНиър пропусна нелоша възможност. Още в четвъртата минута Ван Гаал трябваше да смени централния си защитник Фил Джоунс. Крис Смолинг се появи на терена и само секунди по-късно отбеляза гол. След корнер Ван Перси продължи към далечната греда, Фалкао върна топката с глава към другата греда, където защитникът също с глава насочи към мрежата - 1:0.

Ман Юнайтед - Бърнли - 3:1 В деветата Давид де Хеа се прояви с чудесно спасяване лице в лице срещу Майкъл Кайтли. В 12-ата гостите изравниха. Дани Ингс отбеляза след страхотен плонж. В 16-ата испанският страж на Юнайтед беше адекватна последна преграда. До края на полувремето атаките на "червените дяволи" не бяха достатъчно остри. В 38-ата минута един от основните играчи на "червените дяволи" Дейли Блинд напусна принудително. В добавеното време на първата част Смолинг отбеляза втория си гол в двубоя. Анхел ди Мария центрира отдясно и защитникът пак се извиси с глава и направи двубоя за себе си незабравим с втори като като резерва.

Ман Юнайтед - Бърнли - 3:1 В началото на второто полувреме (48-ата минута) двама защитници на домакините допуснаха Ингс да стреля от чиста позиция, но Де Хеа спаси, а Смолинг впоследствие изчисти. В 56-ата Аднан Янузай се отличи с добър рейд, след който топката беше уловена от стража. В 80-ата Бърнли изпусна нова възможност за гол - Кайтли стреля над гредата.

Ман Юнайтед - Бърнли - 3:1 Минута по-късно Анхел ди Мария получи пространство, проби остро в наказателното поле и беше съборен. Робин ван Перси реши срещата с попадение от дузпата за 3:1. Попадението прекърши устрема на гостите и до края на двубоя не се случи нищо интересно.

Снимки: Getty Images/Guliver