Монако изкова 3 гола за първи път от октомври

Отборът на Монако се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Франция след домакински успех с 3:1 над Рен. Българският нападател Димитър Бербатов остана на резервата скамейка, а домакините разчитаха предимно на резервни футболисти. Младоците Алмами Туре (9) и Уолъс (11) отбелязаха ранни попадения. Енрике намали в 34-ата минута, а Антони Мартиал направи 3:1 в 67-ата. Монако не беше вкарвал три гола от 25 октомври при визитата си на Бастия.

Преди срещата френската легенда Давид Трезеге слезе на терена и поздрави публиката на "Луи II". Княжеският тим започна силно и съумя да отбележи два гола в рамките на малко повече от минута. В деветата минута 18-годишният Алмами Туре отбеляза дебютния си гол. Бранителят скочи най-добре при корнер и насочи неспаяемо в горния близък ъгъл.

В 11-ата друг млад защитник удвои резултата. 20-годишният Уолъс вкара много красиво попадение с глава, след като топката описа прекрасна траектория и стражът на бретонците беше безпомощен. В 27-ата минута страничният рефер сбърка, вдигайки флагчето си за засада, за да не зачете редовно попадение на Пол-Жорж Нтеп.

В 34-ата минута гостите намалиха след ново попадение с глава. Енрике надигра Мартен Стекеленбург след хубаво насочване. Секунди преди края на полувремето Елдерсон нямаше късмет да се разпише след хубав нисък удар от 20 метра.

Гостите започнаха добре втората част, но не успяваха да надиграят защитата на съперника. В 61-ата минута Стекеленбург спаси удар на Абдулай Дукуре. В 67-ата монегаските поведоха с 3:1 след точен изстрел на Антони Мартиал от дузпа.