Вход / Регистрирай се

Трета жена обвини в изнасилване бивша тенис звезда

Трета жена обвини в изнасилване бивша тенис звезда

Трета жена е свидетелствала в съда в Йоханесбург за това, че е била изнасилена като дете от бившата тениса звезда Боб Хюит. Медиите съобщават, че по-рано днес жената е дала показания, че докато е взимала уроци при Хюит в началото на 90-те години, той е злоупотребявал с нея сексуално.

"Имах частен урок, той беше много весел и добре настроен. Говорихме за тактика и той ми каза: "изнасилването е приятно във всички случаи - ако те изнасиля, ти просто трябва да легнеш и да се наслаждаваш". Ако се бях опитала да се отскубна от него, той щеше да се ядоса много. Усещах как се отърква в мен", заяви в показанията си потърпевшата.

Самият Хюит е роден в Австралия, но след сватбата си с южноафриканка, той взима и такова гражданство. В кариерата си тима 9 титли от Големия шлем на двойки, както и още 6 при смесените двойки.

Хюит е обвиняем и за други две изнасилвания на момичета, с които е работил преди повече от 30 години. Тогава те са били на не повече от 16 години.

75-годишният Боб Хюит отрича вината си.

Снимка: "Хюстън Кроникъл"

Следвай ни:

Още от Тенис

Виж всички