Вход / Регистрирай се

Plovdiv Volley укроти Тигрите в спектакъл за Купата на Volley Mania

Plovdiv Volley укроти Тигрите в спектакъл за Купата на Volley Mania

Plovdiv Volley се класира за полуфиналите за Купата на Volley Mania. Пловдивчани направиха впечатляващ обрат за 3:2 (24:26, 14:25, 25:21, 25:20, 15:12) срещу Тигрите.

Мачът в София противопостави шампионите от А и от Б дивизия от миналия сезон. Срещата премина много вълнуващо, като Тигрите бяха много близо до това да прекъснат серията участия на пловдивчани във финалите в турнирите, организирани от Volley Mania.

Символичните домакини в мача обаче проявиха характер и шампионския си дух. Те загубиха драматично първия гейм, а във втория получиха тежък удар, като взеха само 14 точки.

След това обаче дойде обратът и със стабилна игра пловдивчани измъкнаха победата. В полуфинала те ще се изправят срещу Светците в повторение от миналогодишния финал в първенството.

Носителят на Купата на лигата Металиченца също вече е на полуфинал. Негов съперник ще е победителя между Гладиаторите и Каска с лампа.

Следвай ни:

Още от Волейбол

Виж всички