Торонто записа първа победа над Сан Антонио от пет мача

Лидерът в Атлантическата дивизия Торонто се наложи като домакин над Сан Антонио Спърс с 87:82, а Джамал Джонсън вкара 20 точки при завръщането си в титулярния състав. ДеМар ДеРозан добави 18. Амир Джонсън вкара 15, Кайл Лоури добави 12, а литовският център Йонас Валанчюнас взе 16 борби- личен рекорд за сезона. С този успех Торонто подобри и домакинския си баланс срещу отбори от Западната конференция на 8-2, както и записват първа победа в последните пет мача със Спърс.

Гостите са на 4-о място с 32 победи и 19 точки. Тим Дънкан и Марио Белинели вкараха по 12 точки за гостите, а Кауи Леонард завърши с 11. Тони Паркър имаше ужасяваща стрелба и вкара по-малко от 30 процента от опитите си, вкарвайки едва 10 точки.

Действащият МВП в Лигата Кевин Дюрант вкара 29 точки за успеха на Оклахома със 131:108 над Клипърс, които играха без най-добрия си реализатор Блейк Грифин. Грифин не игра заради инфекция в травма на десния лакът, а Ръсел Уестбрук вкара 19 точки, взе 11 борби и подаде 5 асистенции. Новобранецът Мич Макгари наниза 19 точки и спечели 10 борби. Джамал Крофорд приключи с 21, а Крис Пол- 18.

Два от лидерите в дивизиите Мемфис и Атланта си дадоха среща в щата Тенеси и домакините победиха с 94:88, но това не пречи на Хоукс да останат 1-и на Изток с баланс 42/10. Майк Конли вкара 21 точки и подаде 6 асистенции за Гризлис, които са 1-и в Югозападната дивизия с 38/13. Марк Гасол завърши с 16 точки и 10 борби, Зак Рандълф завърши с 11 точки и 15 рибаунда, а Костас Куфос с 10 точки и 7 борби. Срещата се изравни при 86:86 3:24 минути преди края, след което домакините вкараха осем безответни точки и спечелиха мача. Тони Алън можеше да изравни веднага след коша на Рандълф за 88:86 две минути и половина преди края, но пропусна почти сам под коша. За гостите Джеф Тагуе вкара 22 точки, 9 от които от игрови ситуации. Кент Бейзмор завърши с 14.

Чикаго задържа 1-ата позиция в Централната дивизия с победа над Орландо като гост с 98:97. Пау Гасол взе борбата след неточна стрелба на съотборника му Пау Гасол 9.4 секунди преди края и така спаси победата на своите. Самият той завърши мача с 25 точки и 15 борби, а Джими Бътлър вкара 27. Джоаким Ноа реализира 18 за Биковете, които вече имат баланс от 32/20. Гостите имаха превъзходство през по-голямата част от мача, на моменти преднината им стигна до 16 точки, но в края Орландо имаше две възможности да изтръгне победата.

В първата възможност Ник Вучевич не успя да улучи ринга, а със стрелбата на Тобиас Харис времето беше изтекло. Иначе шестима техни състезатели завършиха с двуцифрен личен актив, най-много от които Виктор Оладипо с 18 точки. Кливланд остава на 2-о място, след като победи със 120:105 Лейкърс и също има 32 победи при 21 загуби. Кевин Лав вкара 32 точки- най-добро постижение за него от началото на сезона, а ЛеБрон Джеймс беше близо до трипъл-дабъл и приключи с 22 точки, 10 борби и 8 асистенции.

Избраният за участие в Мача на звездите Кайл Ървайнг вкара 28 точки и 10 асистенции. Кавалиърс прекъснаха серията си от 12 поредни победи в петък, която стартира с победа над Лейкърс на 15-и януари, но сега със същия съперник отново постигнаха победа. За гостите новобранецът Джордан Кларксън вкара 20 точки, а тимът записа пореден негативен момент- 10 поредни загуби като гост. Същите 10 поредни загуби извън дома те са регистрирали доста назад в историята- през сезон 1957/1958 и през 1963/1964.

Портланд се наложи над Хюстън със 109:98 като гост с 24 точки на ЛаМАркъс Олдридж и 23 на Деймиън Лилърд. Гостите убедително водят в Северозападната дивизия с 35 победи от 52 мача. Ракетите са 4-и в Западната конференция с 35/16. Звездата на Хюстън Джеймс Хардън вкара 45 точки, превръщайки се в най-резултатния играч за деня с личното с изравнено лично постижение през сезона. Оток в коляното попречи на Дуайт Хауърд да играе за Хюстън, но домакините със силна трета част заличиха изоставане от 17 точки на полувремето и влязоха в четвъртата част с надежда за обрат. Но Портланд отговориха със седем поредни точки и поведоха с 92:85 в средата на частта. Две минути и половина преди края Хюстън съкрати пасива си до 4 точки, но след това гостите бяха безгрешни от наказателната линия.