Емполи не прости на Чезена (видео)

Отборът на Емполи надигра с 2:0 като домакин Чезена в двубой от 22-ия кръг на италианското първенство. Ветеранът Масимо Макароне изведе Емполи напред в резултата в 30-ата минута, когато получи топката в наказателното поле на съперника, завъртя се и с хубав удар изпрати кълбото в мрежата. Вторият гол за Емполи бе дело на Франко Синьорели в 57-ата минута, когато намиращият се в наказателното поле халф, получи подаване отляво и с прецизен удар по земя реализира попадение.

Емполи заема 15-о място в класирането, докато Чезена е на предпоследното 19-о, на 4 точки от спасителната зона.