Алмерия обърна Кордоба на "Нуево Арканхел"

Отборът на Алмерия надделя с 2:1 при гостуването си на Кордоба в андалуски сблъсък от 22-ия кръг на Ла Лига. "Бяло-зелените" домакини играха силно преди почивката и отбелязаха хубав гол в десетата минута чрез Феде Картабия. През второто полувреме само в рамките на пет минути (61 и 66) Мичел Маседо направи пълен обрат. Победата дръпна състава на Хуан Игнасио Мартинес до 15-ото място. Кордоба допусна трета поредна загуба и е в зоната на изпадащите.

Момчетата на Мирослав Джукич надиграха категорично своя съперник през първото полувреме. В десетата минута Феде Картабия реализира страхотен гол от пряк свободен удар. Топката намери сглобката и стана неспасяема за Жулиан Куеста. В 22-ата Хосе Анхел Креспо удари греда. В края на полувремето "бланкивердес" изпуснаха още две положения.

След почивката гостите от "Медитеранео" успяха да изравнят. В 61-ата минута Уелингтон Силва намери Мичел Маседо, който преодоля вратаря Хуан Карлос. Пет минути по-късно десният бек вкара втория си гол в срещата. Бранителят беше заел позиция на втората греда и отбеляза с глава след нова асистенция на Уелингтон. "Нуево Арканхел" не видя нов гол до края въпреки усилия на домакините.