Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Алмерия и Реал Сосиедад направиха зрелищно равенство (видео)

Отборите на Алмерия и Реал Сосиедад не излъчиха победител в първия мач от 23-ия кръг на Примера. Срещата завърши 2:2, като домакините на два пъти повеждаха, но баските успяваха да изравнят. Попаденията за Алмерия бяха дело на Хосе Рабаско - Верса и Томер Хемед, а за гостите се разписаха Иманол Агирече и Серхио Каналес.

В 5-ата минута реферът Карлос Веласко Карбайо отсъди дузпа за нарушение на вратаря на Реал Сосиедад Херонимо Руи срещу Тиеви Бифума, а Верса хладнокръвно реализира от бялата точка. В средата на полувремето Естебан Гранеро центрира от фаул и Агирече с глава вкара за 1:1.  Алмерия отново поведе в 40-ата минута, когато Томер Хемед опъна мрежата след пас на Бифума, но малко след началото на втората част Каналес беше точен от фаул и донесе точката на гостите.

В класирането Реал Сосиедад е на 11-о място. Тимът на Дейвид Мойс има 24 точки, колкото и Депортиво Ла Коруня. Алмерия е е на 15-о място с точка по-малко.