Серията продължава - Магьосника е на финал в Берлин

Световният номер 10 Шон Мърфи продължава с впечатляващото си представяне през последните месеци. След като преди няколко седмици триумфира на "Мастърс"-а в Лондон, сега той е на една победа от триумф и на "Мастърс"-а в Германия. Магьосника се класира за финала на ранкинг надпреварата в Берлин, след като надделя в интригуващ мач срещу Уенбо Лян (Китай) с 6:4 фрейма. В сблъсък за титлата в зала "Темподром" в неделя 32-годишният англичанин ще се изправи срещу спечелилия другия 1/2-финал между Марк Селби и Стивън Магуайър, който е по-късно тази вечер.

Драматичната победа на Мърфи срещу Марк Алън във втория кръг, а след това и срещу Рони О'Съливан на 1/4-финала явно са вдъхнали още повече самочувствие на световния шампион от 2005 година. Англичанинът започна мобилизирано срещата срещу 24-ия в ранглистата Лян и спечели първите три партии след най-добър брейк от 141 точки във втората партия. Преди кратката почивка в мача 27-годишният китаец все пак записа партия срещу името си след чудесните 90 точки за 1:3.

След подновяването на играта устремът на Лян продължи и той доведе срещата до равенство 3:3. В петата част Уенбо блесна със сенчъри брейк от 106 точки, а в рестартираната шеста партия запази концентрация и въпреки опитите на съперника да открадне фрейма, китаецът не го позволи. Серията на Лян не спря. Изненадващо и за самия Мърфи азиатецът взе четвъртата си поредна част и за първи път в двубоя поведе в резултата. Англичанинът имаше аванс от 40:34 точки в седмия фрейм и показа впечатляващи удари и пласирания, но въпреки това загуби партията след пропуск по жълтата. Лян разчисти до розова топка включително и поведе с 4:3.

Влизайки в ролята на догонващ, Мърфи превключи на скорост. Носителят на пет ранкинг титли демонстрира изключителна класа в следващите три фрейма на мача. Англичанинът осъществи брейкове от 65, 145 и 89 точки, като в 9-ата и 10-ата партии не даде нито точка на опонента си. По този начин Мърфи стигна до успеха с 6:4 части и си осигури място на финала в Берлин за първи път в кариерата си.