Лудогорец повали Динамо (Киев) в последната контрола (видео)

Отборът на Лудогорец завърши зимната си подготовка с престижна победа. Разградчани надвиха с 2:1 Динамо (Киев) в последната си контрола в Испания. Даниел Абало (59') и Роман Безяк (61') се разписаха за българския тим, а Буялски вкара за лидера в Украйна в 63-ата минута.

Така футболистите на Георги Дерменджиев записаха 4 победи, 2 равенства и отстъпиха само на Унион (Берлин). Следващата неделя (15 февруари) Лудогорец подновява официалните мачове с гостуване на Берое в отложен първи 1/8-финал за Купата на България.

В стартовия състав на шампионите направи впечатление присъствието на Брайън Ангуло, който в края на миналата година претърпя операция. Наскоро треньорът Дерменджиев заяви, че ще го пуска да играе по няколко минути, но явно защитникът бързо навлиза в кондиция. Срещата пропуснаха Вирджил Мисиджан и Йордан Минев, които са контузени. Тримата национали Александър Александров, Светослав Дяков и Михаил Александров също не взеха участие, тъй като днес България излиза срещу Румъния.

Марселиньо отправи първи удар в мача в 5-ата минута, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Владислав Стоянов демонстрира отличен рефлекс, но преди това страничният съдия бе маркирал засада на украински състезател. Даниел Абало и Роман Безяк изпробваха късмета си, но изстрелите им бяха неточни.

В 30-ата минута шут на Велосо рикошира в крак на бранител и мина опасно близо до вратата. След последвалия корнер Селин с глава стреля в аут. В самия край на първата част Стоянов трябваше да се намесва и при удар на Теодорчик.

След почивката играчите на Лудогорец започнаха доста по-активно и логично успяха да поведат в резултата. Това се случи в 59-ата минута, когато Марселиньо изведе Фабио Ешпиньо по крилото, той върна към наказателното поле, където Абало с премерен изстрел не остави шанс за реакция на вратаря. Само две минути по-късно Безяк се възползва от неразбирателство в защитата на Динамо и покчаи на 2:0.

Не бяха изминали и 100 секунди, когато Буялски се възползва от меле в наказателното поле и намали преднината на родния шампион. Украинците можеха и да изравнят, но поредна блестяща намеса на Стоянов запази статуквото.

В 90-ата минута футболистите на Динамо можеха да стигнат до равенството, но неточно изпълнение от фаул позволи на Лудогорец да се поздрави с победата.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (КИЕВ) 2:1
1:0 Абало (59)
2:0 Безяк (61)
2:1 Буялски (63)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Александър Барт (46-Георги Терзиев), Брайън Ангуло, Фабио Ешпиньо, Анисе Абел (64-Христо Златински), Марселиньо, Вандерсон, Даниел Абало (76-Даниел Александров), Роман Безяк (66-Жуниор Кишада)

ДИНАМО (КИЕВ): Артур Рудко, Силва, Евген Селин, Бетао, Олег Гусев, Владислав Калитвинцев, Мигел, Андрий Цуриков, Игор Харатин, Юнес Беланда, Лукаш Теодорчик.