Аталанта пребори Каляри с гол в добавеното време

Аталанта постигна драматична, но и много ценна победа с 2:1 в домакинството си на Каляри от 21-ия кръг в Серия "А". Двата тима са преки конкуренти в битката за оцеляване в елита и този успех, който дойде с гол в 4-ата минута на добавеното време, със сигурност ще бъде от полза на тима от Бергамо.

Домакините първи взеха преднина в мача още в 18-ата минута с гол на защитника Джузепе Биава. В 44-ата минута обаче Каляри се върна в двубоя с попадение на Даниеле Десена за 1:1.

Така срещата вървеше към равенство, което едва ли бе най-желаният резултат и от двата отбора. В добавеното време на мача обаче Аталанта се хвърли в отчаян натиск и той даде резултат. В 94-ата минута Маурисио Пинийя промуши за втори път топката във вратата на Желко Бръкич и донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.

Така Аталанта се изкачи до 15-ото място в таблицата с 23 точки в актива си. Каляри пък остава на 17-ата позиция с 19 спечелени точки до момента.